פיגומים ובונים
לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות:

קבלן פיגומים

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם הצעת מחיר!

קבלן פיגומים

תוכן עניינים
קבלן פיגומים

קבלן פיגומים

קבלן פיגומים הינו בדרך כלל גם קבלן השלד של המבנה, אך ניתן לרכוש או לשכור גם פיגומים מספקים ומשווקים המתמחים בענף הבנייה. הקמתו של המבנה מתבצעת במספר שלבים שאחד המרכזיים שבהם הוא שלב השלד.

תפקידו של הקבלן הראשי הוא לפקח ולוודא בין שכל בעלי המקצוע פועלים על פי התוכניות ההנדסיות ובהתאם לתקנות הבטיחות השונות. אחד מקבלני המשנה המועסק תחת קבלן הבניה הראשי הוא קבלן השלד, האחראי על עבודות העפר, יישור השטח ופיתוחו, וכן על חפירת הכלונסאות עבור יסודותיו של המבנה ויציקת הבטון לקורות היסוד, עמודי התמיכה והרצפה של המבנה.

עבודת השלד כוללת גם בניית ממ"ד, עבודות תשתית לחשמל ואינסטלציה ומכלול נוסף של פעולות שאינן ניתנות ליישום ללא השימוש בפיגומים. עובדה זו הובילה לכך שבגינה שמרבית קבלני השלד משמשים גם כקבלני הפיגומים, ואמונים גם על הרכבתם ופירוקם בהתאם לנוהלי וכללי הבטיחות.

טיפים לבחירת קבלן הפיגומים

על מנת להבטיח שהפרויקט בנייה או השיפוצים נעשה על ידי קבלן פיגומים\ שלד אמין ומקצועי, יש להסתייע במספר כללים שאחד החשובים שבהם הוא עריכת חוזה התקשרות בין הצדדים, חוזה המפרט לוח זמנים לתחילה וסיום עבודת הבניה.

החוזה אמור לכלול גם פירוט תחשיב העלויות הסופי וכן הציפיות והמחויבות של כל אחד מהצדדים. כמו כן, יש לבדוק שהקבלן השלד הינו קבלן מורשה מטעם רשם הקבלנים, ובעל סיווג מתאים לפרויקטים מסוג זה.

מומלץ לוודא שהקבלן מחזיק את כל האישורים והביטוחים הנדרשים לעבודה בגובה, ולקבל חוות דעת מקצועיות מבעלי מקצוע ולקוחות שהיו בעבר בהתקשרות עם אותו הקבלן.

ההמלצות כוללות התייחסות הן אל איכות עבודתו ומקצועיותו של הקבלן והן התייחסות לאמינותו וכושר עמידה בלוחות זמנים, המהווה פרמטר קריטי בכל הנוגע לענף הבנייה.

חשיבות ההתקשרות עם קבלן פיגומים מורשה

אחת מהתופעות הישראליות השכיחות ביותר היא השכרת שירותיהם של קבלנים עלומי שם לצורך בנייה או שיפוץ ביתם, כשהשיקול המרכזי שעומד לנגד עיניהם הוא עלותו של השירות.

סעיף 14 לחוק רישום הקבלנים מגדיר את הזכאים לרישום כקבלנים בתחום הבנייה, ולפיו חל איסור מוחלט על העסקת אנשים שאינם מורשים ורשומים מטעם רשם קבלנים.

העסקתו של קבלן בלתי מוכר לצורך שיפוץ או בנייה עלולה להיות בעלת השלכות הן על איכות העבודה ועמידתה בתקנים הנדרשים, והן בהיבט הבטיחותי בכל הנוגע לעבודה בגובה. חוק רישום הקבלנים פותח פתח להטלת האחריות גם על מזמין העבודה במקרה של תאונות ונזקים לאדם או לרכוש, בנסיבות בהן הועסק קבלן שלד שאיננו קבלן רשום. על כן, במהלך החיפוש אחר קבלן פיגומים או קבלן שלד חשוב להקפיד ולוודא שמדובר בקבלן מורשה.

 

אולי יעניין אותכם: קבלן שיפוצים במרכז | פיגום נייד להשכרה

לאיזה תוכן תרצו לחזור בעמוד?