איטום בסנפלינג ועבודות גובה

עבודות בסנפלינג ושיפוץ מעטפת חיצונית

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

שליכט מרמרינה

פורסם ע"י עמית עוז 0 תגובה

שליכט מרמרינה כציפוי גמר דקורטיבי להקניית מראה אותנטי, טבעי וחמים
שליכט מרמרינה הנו ציפוי גמר דקורטיבי מהודר המעניק גימור במראה מט טבעי דהוי ומיושן. מדובר בחומר אקולוגי טבעי ויוקרתי, המשווק כחומר מוכן לשימוש ומאפשר עיבוד במגוון טקסטורות ומרקמים שונים כגון מרקם מוחלק, עדין, מגורגר או מתפורר דמוי חרסית, אדמת חמרה, חול מדברי ואבן חול.

שליכט מרמרינה מבוסס על סיד הידראולי מיושן אשר נוספו אליו גרגרי שיש קטנים שעורבבו עם דבק ליצירת תערובת דמוית טיח. השימוש בשליכט מרמרינה היה בעבר נפוץ במיוחד, ורבים נהגו ליישם אותו כציפוי גמר מעל למעטפת הקירות החיצונים. השימוש בחומר זה הלך והתמעט במרוצת השנים, אולם בשנים האחרונות ניתן להבחין בקאמבק של המרמרינו, כחלק ממגמות מתרחבות בארץ ובעולם של שיקום ושימור מבנים היסטוריים, תוך שימוש בחומרים אקולוגיים ירוקים וידידותיים לסביבה.

מוצר אקולוגי, ירוק וידידותי לסביבה המתאפיין בכושר נשימה ועמידות גבוהה
שליכט מרמרינה מכיל מחצבים ומינרלים טבעיים בלבד ונטול פולימרים אקריליים. השליכט, כאמור, מוצר אקולוגי, ירוק וידידותי לסביבה, ומתאפיין בכושר נשימה גבוה, כושר אחיזה והידבקות חזקים. השליכט עמיד מאוד, אינו מתקלף מעצמו ואינו מצריך שכבת הגנה של סילר. היות והוא ניחן בכושר נשימה גבוה, המרמרינה מווסת את הלחות בחללים פנימיים (באמצעות סיפוח ושחרור), וניתן ליישום חיצוני ופנימי כחלק מעיצוב הקירות והשלמת המראה של קירות פנים הבית, המשרד וחללים יבשים נוספים כגון לובי, כניסות וחדרי אירוח ואף מעל לתשתיות פורוזיביות (חדרים “רטובים” כמו מקלחות, שירותים ומטבחים). כיום רבים חוזרים שימוש בשליכט מרמרינה, הן בשל תכונותיו הטבעיות הרבות והן בשל הטקסטורות ה”מעוננות” הייחודיות שלו, שבאמצעותן ניתן לקבל קירות פנים\חוץ מעוצבים במראה אותנטי, טבעי, חמים ומיוחד אם בסגנון טוסקני או פרובנס, ואם בסגנון ים תיכוני, עתיק וכיוצא בזה.

שליכט מרמרינה- נתונים טכניים
שליכט מרמרינה מיושם בשתי שכבות בשיטת “רטוב על רטוב” בעזרת מאלג’ (לקבלת טקסטורה חלקה), ספוג מיוחד (לקבלת לטקסטורה מגורגרת) או פצקה עץ (לטקסטורה במרקם בינוני). התערובת משווקת כשהיא מוכנה כבר לשימוש, ואין להוסיף אליה כל מרכיב אחר, למעט מקרים בהם צוין אחרת בהוראות יצרן או שהחומר סופק ביחד עם תוסף. כושר הכיסוי המחושב עשוי להשתנות בין היצרנים השונים ושיטות היישום ועשוי לנוע בין 8.1-9.5 ק”ג למ”ר עבור שתי שכבות בעובי כולל של 1-5 מ”מ. זמן הייבוש למגע הוא כ-24 שעות, ויש לבצע אשפרה במים בעזרת ריסוס מיסט עדין. מיד עם גמר היישום, יש למהר ולנקות במים ידיים וכלים, ולכסות את יתרת החומר בשכבת מים למניעת התייבשות, תוך הקפדה שהאריזה סגורה היטב באופן שאינו מאפשר חדירת אוויר.

קטגוריות: שיפוץ בניינים

סגור לתגובות

פוסטים פופולארים

איתור ליקו

כל מה שכדאי לכם לדעת על בדיקה לאיתור ליקויי בנייה ...

קורוזיה בב

קורוזיה בבטון- מהו הבטון המזוין? ביותר בארץ וברחבי העולם. הבטון מהווה ...

בעיות בבטו

בעיות בבטון, סגרגציה וכיסי אוויר- ההיבטים והסיכונים השונים סקר הנדסי אשר ...

שיקום בטון

שיקום בטון בקירות חיצוניים כמעט בכל מבנה מופיעים סדקים מסוגים שונים ...

שיקום תקרו

שיקום תקרות בטון תחום שיקום המבנים שונה במהותו מעבודות השיפוץ הסטנדרטיות, ...