איטום בסנפלינג ועבודות גובה

עבודות בסנפלינג ושיפוץ מעטפת חיצונית

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

תיקון גגות רעפים

פורסם ע"י עמית עוז 0 תגובה

תיקון גגות רעפים
חום האימים שבחוץ גורם לנו לתחושה שחורף רחוק מתמיד, אך הגשם הראשון נוטה להפתיע, ובמידה ונתקלתם בבעיה כלשהי בגג הרעפים שלכם בחורף הקודם, זהו בדיוק הטיימינג האחרון לטפל בזה, על מנת שגשם לא יפתיע עם רטיבות בבית. בכל הנוגע לתחזוקה השוטפת של גגות הרעפים, רבים מעדיפים לדחות את המטלה, ובפרט כשמדובר בבתים פרטיים ללא הפריבילגיה של וועד הבית או חברות לניהול ואחזקה. עם זאת, כדאי לדעת שלא מומלץ לבצע תיקון של גגות רעפים בימים גשומים, היות ורעפים רטובים אינם נאטמים באופן מיטבי, זאת בנוסף לעובדה שבעלי המקצוע בתחום האיטום עסוקים במיוחד בתקופת החורף, כך שכל מי שנתקל בבעיה דומה ייאלץ להמתין לתורו לא מעט זמן, כשהתשלום בעד התיקון הנו בדרך כלל בתעריף הגבוה ב-10% עד 20% מהתעריף הנגבה עבור אותה הבעיה בתקופת הקיץ בהתאם לביקוש וההיצע.

סוגי גגות רעפים
בישראל נפוצים כמה סוגים של גגות רעפים, כמו גג מתכנס (גג כפרי), גג רעפים שעובר מעל לגמלונים, גג גמלונים מעל לתקרת בטון וכיוצא בזה. גג מתכנס הנו גג המתאפיין בארבעה מישורים (לעתים אף יותר) המתכנסים ומתחברים בקודקוד הגג. גג רעפים מעל לגמלונים הנו גג בעל שני שיפועים שביניהם יישנן קורות עץ המהוות את השלד של הגג. תקרת הבית במקרה זה הנה לרוב תקרת רביץ להוזלת העלויות, בעוד שהסוג השלישי דומה לגג הגמלונים אך התקרה שלו עשויה מבטון לשיפור יציבותו וחוזקו של הגג ואטימותו כנגד חדירת מים. חדירת מים מגגות רעפים גורמת לרטיבות ועובש בתקרה ובקירות הפנים, ובמידה ומדובר בתקרת רביץ, היא עשויה אף לקרוס. במקרים רבים, המים המחלחלים מבעד לגג גורמים לקצר במערכת החשמל ועלולים לסכן חיים.

תקלות נפוצות בגגות רעפים
הרטיבות מתגלה בדרך כלל רק לאחר חדירה מתמשכת, אך בשלב שבו היא נחשפת לעין, מדובר כבר במצב בלתי הפיך, ובנסיבות הללו כרוך תיקון גגות הרעפים בשיפוץ כלל היקפי, לרבות שיוף וסיוד התקרה. התקלות השכיחות ביותר בגגות רעפים קשורות לניקוז מרזבים. למרזבים ישנה נטייה להיסתם בשל היותם חשופים לאורך כל שיפועי הגגות, וכתוצאה מכך הם נסתמים בלשלשת יונים, חול, אבק ועלים שעפים ברוח. מרזב שנסתם עשוי לעלות על גדותיו ולגרום למים לחדור אל התקרה. התופעה נפוצה בעיקר בבתים בעלי ארגזי רוח המסתירים את המרזבים המתבלים במרוצת השנים ומתנקזים ישירות אל התקרה. בעיות נפוצות נוספות קשורות לתקלות בידוד הנובעות בעיקר מבלאי, התקנה בלתי נכונה או תקלות בארגז הרוח. תיקון גגות רעפים מחייב הזמנת איש מקצוע מוסמך ובעל ניסיון, ואין לנסות ולבצע את התיקון בשיטת “עשה זאת בעצמך”, היות והפעולה מסווגת כעבודה בגובה ועלולה לסכן חיים.

קטגוריות: איטום בסנפלינג

סגור לתגובות

פוסטים פופולארים

איתור ליקו

כל מה שכדאי לכם לדעת על בדיקה לאיתור ליקויי בנייה ...

קורוזיה בב

קורוזיה בבטון- מהו הבטון המזוין? ביותר בארץ וברחבי העולם. הבטון מהווה ...

בעיות בבטו

בעיות בבטון, סגרגציה וכיסי אוויר- ההיבטים והסיכונים השונים סקר הנדסי אשר ...

שיקום בטון

שיקום בטון בקירות חיצוניים כמעט בכל מבנה מופיעים סדקים מסוגים שונים ...

שיקום תקרו

שיקום תקרות בטון תחום שיקום המבנים שונה במהותו מעבודות השיפוץ הסטנדרטיות, ...